Site Overlay

Dům

Dům je stavba pevně spojená se zemí, která je určená k bydlení lidí. Každý dům je nějaký, jeden je velký, druhý malý, třetí vysoký, další je nízký, může být starý, ale i nový nebo nově zrekonstruovaný. Dům dokáže hodně vypovědět o svém majiteli jeho finančních možnostech, jeho vkusu, stylu i způsobu života.

luxusní dům

Dům můžeme získat jako dědictví, dar, či si ho můžeme koupit nebo postavit záleží na našich finančních limitech a ochoty zadlužit se na dlouhá léta dopředu hypotečním úvěrem. Koupit dům, je velká zodpovědnost a každý by si měl koupi nejprve dobře rozmyslet, zda je to místo a dům, ve kterém chce strávit většinu svého života, nebo ne. Samozřejmě dům si můžeme koupit i za účelem pronajímání a vytvoření si tak příjmu, který pokryje náklady na koupi a ještě nám něco zůstane v naší kapse. Domy vypovídají hodně o architektuře místa, vkusu majitele i jeho bohatství. Jsou domy, které jsou zanedbané a neudržované, ale také jsou takové, že vypadají jako vystřižené z reklamy na skvělé bydlení.

Vlastnictví domu nám přináší radosti a užitek, ale také sebou nese určité povinnosti, náklady na údržbu a zodpovědnost. Také spoustu práce, která nikdy nekončí. Každý si volí takový dům a na takovém místě, které vyhovuje jeho potřebám. To samozřejmě neplatí v situaci dědictví, kdy dům můžeme ponechat ve svém vlastnictví, ale také ho prodat a koupit si jiný, který nám bude více vyhovovat.

Některé domy jsou moderní již od pohledu zvenčí, nabyté elektronikou, kamerami a dalšími vymoženostmi, jiné jsou zcela obyčejné. To záleží na majitelích a jejich vkusu i finančních možnostech, potřebě chránit svůj majetek a dalších skutečností.
starší dům

Ale většina domů, je originál, i když jsou to domy na klíč, postavené podle katalogu, liší se barvami výmalby, vybavením, i dalšími drobnými prvky.

A k čemu vlastně mít dům? No přeci k tomu, abychom se měli kam vracet, kde zapustit kořeny a kde si vytvořit domov.

4/5 - (3 votes)