Site Overlay

Jak se dobře vyspat na rozkládacím gauči

Spánek je důležitou součástí lidského života. V žádném případě by tedy neměl být podceňován. A to ani ve formě krátkodobého přespávání mimo domov. Nebo v rámci ušetření prostor v případě malých garsonek pro majitele, kteří sedačku jako součást svého domova prostě chtějí. Jak by tito lidé tedy měli postupovat?
kožená pohovka
Při nákupu pohovky, která má sloužit každodennímu spaní se vyplatí nehledět na peníze. Jedná se o dlouhodobou investici, jejímž základem je především kvalita a pohodlí, které poskytuje. Výběr se proto vyplatí provést u solidní firmy s možností případné reklamace. U takových prodejců je navíc možnost si sedačku rozložit přímo v obchodě a otestovat si tak nejen pohodlí, ale také to, jak jednoduché (či složité) je její samotné rozkládání.
V závislosti na četnosti rozkládání pohovky je nutné zohlednit také její mechanismus, který musí být na takovou zátěž připravený. Zároveň je důležitý materiál konstrukce, pokud se pohovka bude dennodenně rozkládat, měla by být z kvalitního materiálu, aby toto vydržela. Tím je kov nebo masiv, nikoli vyztužený papír či dřevotříska.
modrá pohovka
Pro kvalitní spánek je důležitá matrace. Ke každodennímu spaní jsou výborné pohovky s ukrytou skutečnou matrací, která zajistí nejvyšší pohodlí. Je možné si je nechat vyrobit na míru dle preferencí. Delší životnost matrace zajistí pružiny, které obsahují lepší sedačky. Pro rozkládací pohovky jsou nejlepší vodorovné pružiny ve tvaru vlnovky.
Samotná údržba sedačky je také velmi důležitá, obzvláště pokud se v domácnosti pohybují domácí mazlíčci. A protože sedačka se v domácnostech používá denně, je nejvhodnější zvolit takový materiál, který se nejlépe čistí. Kůže by požadavek snadného čištění splňovala, ale ke spánku už tak vhodná není (především v letních měsících).

pes na pohovceNejpoužívanějším materiálem jsou syntetická vlákna a bavlna. Ta se zase skvěle hodí ke spánku, ale horší je to s čištěním. Nejlepší volbou proto tady budou snímatelné potahy nebo moderní materiály upravené speciální technologií, která umožňuje čištění za použití hadříku a vody.