Site Overlay

Před zimou už bazén vypouštět nemusíte

Před zimní sezónou musí majitelé zahradních bazénů podniknout pár důležitých kroků, aby jejich bazén znovu mohli v létě používat. Týká se to především vás, kteří zrovna nejste majitelé zastřešených bazénů a nevlastníte-li bazén, který lze rychle vypustit, tedy nafukovací. Čeká vás zazimování.
K zazimování pravděpodobně přistoupíte na podzim, nejpozději koncem září, když už je venkovní teplota natolik chladná, že již se koupat nelze. Není to nic těžkého, ale potřebujte k tomu speciální přípravky tzv. zazimovače a nějaké speciální příslušenství.pool4

Vodu udržujte do poslední chvíle ve formě

Důležité vždy je, do poslední chvíle kontrolovat stav bazénové vody, především pH a obsah chloru a udržovat vodu stále čistou a v kvalitě vhodné ke koupání. Bazén tedy zazimujete i s vodou, ale ta musí být ve stoprocentní kvalitě. Pokud je voda ve formě a bez nečistot a rovněž i bazén je bez nečistot, stačí nějakou vodu odpustit.
· Po odpuštění vody už na řadu přichází použití zazimovače, který vodu stabilizuje a udrží i přes zimní období v požadované kvalitě. Na tuto kvalitu totiž před létem opět navážete

· Pro případ velkých mrazů je třeba umístit do vody speciální dilatační plováky a dále zimní a dilatační zátky, které ochrání skimmer a trysky. Je to ochrana před poničením vlivem mrazu.

· Nakonec pak použijete zakrývací plachtu určenou pro tyto účely.

Vše potřebné najdete na jednom místě

Jak vidíte, zazimovat bazén opravdu není těžké a rozhodně není nutné ho celý vypouštět, jak si lidé často myslí. Použijete-li zazimovač a ostatní speciální příslušenství, bazén bude po zimní sezónu zabezpečen a v létě ho budete moci opět využít, bez zbytečně zdlouhavého vypouštění a čištění. V podstatě jen vše překontrolujete a dopustíte vodu.
Vše potřebné najdete i v naší nabídce https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu, přesvědčte se sami a vyberte si.pool8