Site Overlay

Zlepšete si náladu!

Pokud i vám se stává, že nemáte někdy dobrou náladu, ať už se vám něco nepodařilo nebo se třeba snažíte hubnout, máme pro vás několik tipů, jak si náladu zaručeně zvednete díky jednoduchým trikům. Pokud na vás nebudou tyto triky, které fungují na nás, zabírat, zkuste najít svoje náladu zlepšující rituály!

zima

Dejte si kávu, horkou čokoládu nebo čaj

Pokud vás ráno přepadla špatná nálada, možná i z podzimního chmurného počasí nebo z krátkých zimních dní, udělejte si kávu. Nakopne vás a dodá vám energii. Nepijte ji však zbytečně moc. Pokud potřebujete další nakopnutí, uvařte si raději čaj či horkou čokoládu.

Uklízejte

Velká část z nás neměla v mládí úklid ráda, ale s přibývajícím věkem v nás úklid vzbuzuje pocity lepší a někdo dokonce začne uklízení milovat. Pokud nejste nadšenci do uklízení, ale také máte špatnou náladu, zkuste si určit jedno místo, kde si uděláte pořádek. Jedno malé místo. Ať už to bude toaleta, koupelna nebo postel v ložnici. Ukliďte ji a pak se zaměřte na svůj pocit. Věřím, že i na vás bude působit úklid jako terapie. Náš tip ovšem je, pokud máte plovoucí podlahu, linoleum nebo parkety, kleknout na kolena a pěkně si celý byt setřít.

relax

Provoňte svůj domov

Když budete mít vytřeno a uklizeno a vaše nálada ještě nebude úplně nahoře, zkuste si provonět byt vonnými tyčinkami, vosky a nebo svíčkami. Poté si sedněte, uvařte si zmíněnou kávu a užijte si ten krásný pocit klidu, čistoty a vůně!

Seznam úkolů

Když už budete takhle sedět v klidu, udělejte si seznam všech úkolů, které musíte ještě splnit, ale hlavně si odškrtejte předchozí úkoly, které již máte splněny. Uvidíte, jak vám vaše vykonaná práce zlepší náladu!

Zpívejte a tančete

Když už máte trošku náladu vylepšenou a jste pozitivně naladěni, vyskočte ze židle, pusťte si svoje oblíbené písničky, zatančete si tak, jako když jste byli malými dětmi, jako by se nikdo nedíval a užijte si chvilku bytí. Pokud rádi zpíváte, vůbec se nestyďte. Vždyť vás nikdo neslyší!