Site Overlay

Pět nebezpečných mýtů o kočkách

Možná už jste někdy v minulosti slyšeli nějaké mýty o kočkách. Koluje jich po světě mnoho. Některé z nich ale nejsou vůbec pravdivé. Na pět těchnejznámějších a hlavně nebezpečných mýtů se dnes společně podíváme. Budete určitě překvapeni tím, co se o těchto chlupatých mazlíčcích dozvíte.
kočka na stromě
Určitě už jste někdy slyšeli mýty ve stylu, že má kočka devět životů a že když jde naštvaná černá kočka přes cestu, tak to přináší smůlu apod. Někteří těmto mýtům věří a jiní zase ne. Zůstaly ale známy dodnes a o některých z nich se tvrdí, že jsou prý nebezpečné. Věříte tomu?
Pokud jste si až do dnešního dne mysleli, že kočka, kterou máte v bytě, nemůže onemocnět, pak jste na omylu. Bakterie můžete na svého mazlíčka přenést i vy sami a to třeba díky oblečení, ve kterém přijdete z exteriéru. Nikdo z nás nemá rád otravný hmyz. Ten také může na vaši kamarádku přenést nějaké nemoci. Pozor na to.
mourovatá kočka
Říká se, že kočka vždy dopadne na všechny čtyři. Ne vždy se to ale podaří. Pokud spadne z nižší výšky, nemusí se to vždy tak úplně podařit.
Opravdu si myslíte, že má kočka devět životů? Opravdu nemá. Jestli si myslíte, že se kočka z osmi zranění dostane sama, tak je to opravdu hloupost. Pokud se vaší kočce něco stane, určitě s ní zajděte k veterináři.
kocour v pelíšku
Pokud máte černou kočku, pak byste si na ni měli dávat velký pozor. Říká se, že pokud jde černá kočka přes cestu a je naštvaná, přináší to smůlu. Někteří lidé se toho opravdu tak bojí, že jsou schopni kočku trápit nebo dokonce přejet.
Obecně je známo, že každá kočka miluje mléko. Kočky sice mléko rády mají, ale není to zrovna pro ně to nejlepší. Pokud mléko často popíjejí, mohou mít problémy s trávením a dokonce i průjem. Mléko prostě kočkám neprospívá tak, jak si my lidé myslíme.
Nevěřte všemu, co vidíte nebo slyšíte. Vždy to nemusí být tak úplně pravda.