Site Overlay

Nákupy na trhu v Polském Těšíně

Jednu dobu se spekulovalo o tom, zda některé události, které proběhly, náhodou nezpůsobí to, že mezi Čechy a Poláky to nebude tak úplně růžové, jak by se zdálo. Na štěstí ale žádné uplynulé události neovlivnily nákupy Čechů na tržnici v Polském Těšíně. Přes hranice do Polského Těšína jezdí každým týdnem davy lidí, kteří zde nakupují, co nejvíce to jen jde.
pečené dortíky.jpg
Určitě nesmíte být překvapeni, pokud zahlédnete po polské straně řeky Olše více českých zákazníků než těch polských. Češi prostě doslova trh v Těšíně obléhají a zbožňují.
Jednu dobu se strašně řešilo, jak nejsou výrobky na tomto trhu kvalitní. Lidé nad tím ale mávají rukou a nějakým povídačkám nevěří. Sami přece moc dobře víme, jaký daný produkt je nebo není, pokud jej ještě nakupujeme pokaždé, co zde jedeme nakupovat.
Tzv. trhovci nabízí produkty a výrobky za skvělé ceny, takže lákají nejen Čechy. Kde seženete třicet vajec za 70,- nebo například 15kg brambor za 60,-? Jedině tady.
pohled stejným směrem.jpg
Dokonce takové sýry nebo maso mají v Polském Těšíně větší kvalitu než u nás. Textil, který je zde prodáván, navíc není jen levný, ale také kvalitní. Rozhodně se vyplatí jej nakupovat. Potraviny je dobré nakupit i ve velkém.
Možná vás překvapí, že se do Těšína právě na trhy sjíždějí i autobusy, jejíž posádku netvoří pouze Češi, ale také Slováci.
Nemyslete si, že lidé na trhy jezdí jen nakupovat. Moc dobrá je totiž i polská kuchyně, která také velmi láká a to nejen chutí, ale také cenou. Velmi oblíbená je kyselá polévka s vejci a zapečená veka s houbami, sýrem a zeleninou. To u nás rozhodně nikde nenajdete.
Výhodou je, že malá těšínská burza je otevřená opravdu každý den a funguje v blízkosti hranic. Ta větší, která je blíže k centru, je otevřena každou středu a sobotu.
Rozhodně na každém, koho zde potkáte, uvidíte hlavně spokojenost, která je přeci tím nejdůležitějším.