Site Overlay

Využijte skvělé tipy na školní výlet

Výlety patřily vždy mezi největší zážitky ze školních lavic. Všichni jsme se těšili, že opustíme školu a hurá ven do přírody, na hrady, zámky nebo nějakou exkurzi. Ke konci roku to pro nás znamenalo ještě něco víc, loučili jsme se s radostí s dalším zvládnutým rokem, ale mnohdy i s třídním učitelem a někdy i se spolužáky. Přesto nám zůstaly krásné vzpomínky na dětská léta. V dnešní době je to tak trochu jiné. I když možností kam jet je zase poměrně více a dokonce, pokud je takový výlet skutečně sestavený do atraktivního programu, tak je to velmi zajímavá nabídka.
dětský tábor.jpg

To nemá chybu

No možná maličkou má, naplánované akce se musí stihnout během pouhého dne. Za to je jich dostatek, že bude nejen na co vzpomínat, ale také i o čem povídat. Tipy na školní výlet jsou připraveny tak, aby odpovídaly věkové skupině dětí. Program pro žáky nižších ročníků by zajisté neoslovil skupinu druhého stupně nebo střední školy. Veškeré přednášky, návštěvy hradů, muzea nebo dalších tajemných míst je připravené tak, aby všichni, včetně doprovodu si celý den skvěle užili. Vyšší ročníky ocení třeba zkušební jízdu na čtyřkolce, na elektroboardu nebo si poměří síly v lanovém centru. Někdo si zkusí upéct sladkou pochoutku a jiný zase bude umět uvařit bezkonkurenční čaj. A to je jen malý výčet toho, co se dá na takovém výletě dělat.
tři děti na kolech.jpg

Úleva pro učitele

O tom samozřejmě není ani pochyb, nemusí totiž plánovat a zajišťovat celý den. Stačí vybrat vhodný výlet, oznámit vše rodičům včetně částky, která je stanovena organizátory a zajistit ideální termín. Až přijde ten šťastný den, tak dopraví svoji skupinu školáků nebo studentů na domluvené místo a tam si je již převezme průvodce.
bubliny na vodu.jpg
Pedagog se v tuto chvíli může stát jedním ze svých svěřenců a výlet si také náležitě užít. Nemusí nic zajišťovat, dokonce ani odpovídat na zvídavé otázky. O vše se postará zkušený průvodce, který určí směr a praktické ukázky, včetně zapojení dětí do programu. Atrakce a místa jsou vzdáleny od sebe velmi blízko, takže se ani neztrácí čas velkými přesuny. Věřte tomu, že na tuto společnou akci budou rádi vzpomínat jak učitelé, tak žáci a studenti.