Site Overlay

Splnit si sen o bydlení


Bydlení na venkově nebo doslova v lůně přírody, například v roubenkách na okraji lesa, starých statcích nebo ve starém mlýně má určitě svoje kouzlo.

Tak takové bydlení si dnes přejí jak někteří mladí lidé, tak i dříve narození. Pokud se při citlivé rekonstrukci zachová ráz původního stavení a vnitřní interiér se přizpůsobí majitelům, tak i krása našeho venkova s každým podobným stavením bude zachována.
chaty za rybníkem

Někdy se oprava starého stavení nepovede, nový majitel si vše přizpůsobí jinak, po svém. I to se stává a takové obydlí pak působí až rušivě. Prostě do toho stylu obce nezapadne.

Lidé, kteří chtějí žít jinak. I na způsob celoroční rekreace. Takovým vadí městský shon a stres, proto dávají přednost přírodě. Proto většinou zvolí žít více na samotě nebo v malé vesničce, kde si mohou vypěstovat nejenom vlastní ovoce a zeleninu, ale též chovat domácí zvířata.

Pokud někdo chce bydlet celoročně v chatě, tak ta se získává většinou z dědictví, nebo někdo prodává chatu, o kterou se nedokáže starat. Další možnost je zakoupení zajímavého pozemku, který ale nebude levný a na něm si postaví chatu novou, například dřevěnici podle svých představ a možností.
interiér chaty

Starší statky, nebo podobné usedlosti, které v některých obcích jsou opuštěné nebo na prodej, vypadají na pohled, že jsou prostorné. Ano, ale velký prostor zabírají převážně hospodářské stodoly, stáje, chlév a velký dvůr. Obytný prostor je však poměrně malý. Takže pokud se někdo rozhodne začít žít v takovém obydlí, měl by mít v každém případě představu o svém budoucím životě. Třeba je to řemeslník, například umělecký kovář, který ví, že potřebuje kovárnu, farmář který chce koně a prostor.

Životní styl se dobou samozřejmě mění. Máme mnohem více možností si usnadnit život různými spotřebiči a moderními technologiemi. Pokud se ale starší obydlí (chata, usedlost, statek apod.) zrekonstruuje s respektem a citem na původní stavbu, při rekonstrukci se obytné prostory zvětší, interiér v domě bude komfortní pro všechny členy rodiny, tak tyto změny umožní celoroční perfektní bydlení a hlavně dokonalé soukromí.

V těchto případech je dost důležité mít od začátku po ruce nejenom dobrého architekta, ale i kvalitní řemeslníky.