Site Overlay

Najděte smysl, v tom co děláte

Zaměstnání, kam budeme chodit s radostí a nabití energií, takové asi existuje jenom v pohádkách. I pozice, o kterou jsme dlouhá léta usilovali, přináší mnoho úkolů, stresu a kolegů, se kterými ne vždy vyjdeme. Jak tedy opět obnovit to počáteční nadšení, které nás doprovázelo první den v našem vysněném zaměstnání. Zkuste vyzkoušet následující metody, díky nímž budete spokojenější, aniž byste museli ve svém životě nebo kariéře něco zásadně měnit.

vedoucí porady

1. V práci není nic zadarmo
Možná vám všechno v současném zaměstnání padá na hlavu, termíny se blíží a vy jenom přemýšlíte, zda by nebylo lepší posunout se o něco dál. Nenechte se pohltit tímto pocitem a uvědomte si, co vám tato pracovní pozice dala, co nového jste se naučili, kolik nových skvělých lidí jste poznali a že jste si přišli na dobré peníze. Zatavte se na chvilku a dopřejte si trochu vděčnosti za to, co teď máte a kým jste se stali. Zítra může být vše jinak.

2. Hodnoty pro život
Práce, kterou denně vykonáváme, tvoří podstatnou část našeho života. Práce sice není všechno, ale znamená pro nás opravdu hodně. Chcete zjistit, zda je vaše aktuální zaměstnání v souladu s vašimi životními prioritami a plány? Vezměte si papír a napište na něj 5 hodnot, které se budou týkat nejen práce, ale i soukromí. Kde se vidíte za pár let, co se chcete naučit nebo kolik toužíte vydělávat. Jak si vede vaše stávající pozice?

3. Snění už bylo dost
Takové snění s otevřenýma očima je brána do pekel. Nezůstávejte jen u snů a řečí a začněte konečně jednat. Není potřeba dřít každý den do roztrhání těla, udělejte každý den alespoň malý krok, o kterém víte, že vás k tomu vašem snu popostrčí.
psaní do notýsku
4. Pozitivní přístup
Jaké je vaše chování, je velmi důležité nejenom v práci, ale i v samotném životě. Je důležité umět se nad špatnou náladu povznést a konstruktivně komunikovat, i když nemáte zrovna den a chcete si na všechno zanadávat.