Site Overlay

Budu v politice?

Vždycky jsem si říkala, co je to na politice tak zajímavého. Jednou jsem si řekla, že se na nějakou politickou scénku a na nějaký politický pořád podívám. Chtěla jsem totiž zjistit, co je na tom tak obdivuhodného a zajímavého, protože jsem se dozvěděla, že moje babička a děda se velice zajímají o politiku. Řekla jsem si, co to asi tak může být, proč se o tebe k zajímají. A tak jsem si řekla, že se s nimi podívám na večerní zprávy. A musím říct, že jsem udělala opravdu dobře. Abych pravdu řekla, taky tak jsem stejně nic moc nepochopila. Politika stále pro mě byla taková velká neznámá, která mi nešla nějak pochopit.

Co říkáte na světovou politiku?

Když jsem se dívala v televizi na nějaké politické reportáže, tak tam vždycky byli většinou lidé, kteří se pouze hádali mezi sebou. Takže to mám brát tak, že politika je pouze o lidech, kteří se hádají? Protože přiznám se, opravdu nic pozitivního jsem v televizi neviděla. To jsem se raději mohla koukat třeba na nějaký Večerníček anebo na nějaké voloviny, stále by to bylo lepší než nějaké politické komentáře.

Politika je různorodá.

Nevěděla jsem, co tedy na tom mí prarodiče mají. A až o několik let později jsem se dozvěděla, že to docela důležité. Protože kvůli politice taky máme takovou ekonomiku, jakou máme dnes. A já si myslím, že to moc velká výhra není. To, že máme takovou vládu a politiku není nic extra. A vy byste chtěli jenom politiku a jinou vládu? Nebo vám vyhovuje dnešní vláda? Je opravdu mnoho lidí a také mnoho názorů, že je jasné, že nikdy se neshodnou na jedné věci. Vždycky bude někdo, kdo vystrčí růžky. A o tomhle politika je. V politice se to hemží lidmi, kteří chtějí být vidět a dělají většinou z komára velblouda. Mám s tím zkušenosti, protože poslední dobou se o politiku dost zajímám, protože mi přijde hodně vtipná. A třeba jednoho dne se ze mě stane politička. Kdoví, co nám život přinese.