Site Overlay

Poznávejte Jižní Čechy s pronajatým vozem

Pronajmout si vůz pro nejrůznější účely je dnes poměrně běžné, mnoha lidem se nevyplácí vozidlo vlastnit, neboť je s tím spojena řada starostí i nemalých finančních nákladů. Pokud potřebujete vůz jen občas, a převážně pro rekreační účely, je právě pronájem (krátkodobý i dlouhodobý) dobrou volbou.

krása Jižních Čech

Jednou z možností, jak prožít volné víkendy nebo delší pobyt v rámci dovolené, je vycestovat vozem z půjčovny aut v Praze do Jižních Čech. Je to jedna z nejkrásnějších oblastí v Evropě a sjíždí se sem turisté i ze zahraničí, a to zejména za stavebními památkami. Těch je tu opravdu mnoho, namátkou můžeme jmenovat zámky Červenou Lhotu, Hlubokou nad Vltavou, Kratochvíle, Český Krumlov, Třeboň či hrady Rožmberk nad Vltavou, Zvíkov a Nové Hrady. Co však návštěvníky na této oblasti ještě láká, jsou přírodní památky, úkazy, rezervace a chráněná krajinná území. Rádi bychom vás pozvali do kraje mnoha zajímavých zákoutí, krásných výhledů i přírodních krás – na Borovansko.

jízda autem

Borovansko – kraj mnoha proměn

Stropnice a Malše – vysvitne-li slunce a bude příjemně teplé letní počasí, možná vás to bude lákat k projížďce podél toku říčky Stropnice až k soutoku s řekou Malší. Úsek mezi vodní nádrží Římov a obcí Plav a úsek mezi Borovany a Doudleby se vyplatí projet na kole, a pokud se vám nechce šlapat po svých, můžete trasu pohodlně absolvovat autem. Neměli byste si nechat ujít Borovanský mlýn, zámek Ostrolovský újezd, rodiště Jana Žižky v Trocnově, chatovou osadu Klady a kamenný most přes Malši u Římova.

Červené blato – k této zajímavé přírodní rezervaci nedaleko Borovan je snadný přístup autem k odstavnému parkovišti a napříč rozsáhlým rašeliništěm vede naučná stezka. Návštěvu Červeného blata vám můžeme doporučit opět za slunečného počasí, a to kdykoli od jara do podzimu. A pokud se vám atmosféra rašeliniště zalíbila, můžete popojet k Soběslavi a navštívit u obce Vlastiboř ještě Borkovické blato.