Site Overlay

Zlobivý mobil

Ano, tento malý přístroj přinesl lidem spoustu výhod a možností. Už ony první, dvouřádkové dávaly tušit něco, co tu ještě nebylo. A vývoj stále pokračuje, nemíní se zastavit. Výrobci stále vymýšlejí, co ještě nacpat do té malé krabičky, aby byla lepší než ty ostatní. 

Mobil ovšem také přinesl druhou stránku věci. Ne on sám. On za to nemůže, je to jen malý počítač. Můžou za to, jako vždy zase, jen a jen lidé. A někdy to končívá skutečnou tragédií. Vezměme si jen co řidičů havarovalo kvůli tomu, že za jízdy nevěnovali plnou pozornost řízení. A stejně další a další telefonují a jen čekám až začnou při řízení koukat na video nebo hrát hru. Všechno je možné. 

mobil

Mám vysloveně alergii na mobilní telefonování v některých okamžicích. Matka má vedle sebe dvě děti, ale oči má upřené do mobilu a nemíní je odtrhnout. Mocně se pak diví, když dítě končí na silnici, nebo někam spadne. Takovým matkám bych odebral mobil, nebo dítě. Když o něj nemá zájem, tak co s tím. 

Hovořím-li s někým a on začne telefonovat, tak u mne končí. Odcházím a takový člověk mi může být ukradený. Snad jsem ještě ochoten tolerovat bleskovou omluvu, jako že to spěchá, nebo jde o zdraví, budiž. Ale pokud si začne ta osoba s někým povídat, má smůlu. 

mobil

„Mobiluje“ se na úřadech, kde se řeší, zda Anička papala krupičku, nebo kam se půjde v pátek večer chlastat. A vy stojíte u přepážky a nevěříte, že se to děje. Jenže děje a pokud od toho úředníka něco chcete, nemůžete jej vyrušit, protože pak vám už nevydá ani papír na WC. 

Podtrženo a sečteno, je dobré mít svůj mobil pod kontrolou. Nejde jen o volání, ale i hraní her, protože i to odvádí pozornost a může končit závislostí. Není třeba si brát příklad z rodiny, se kterou jsem nedávno cestoval. Všichni svorně usedli, tasili své aparátky a věnovali se jim. Kolem krásná příroda, ale oni čumí do mobilů. 

A jak jste na tom vy?