Site Overlay

Stěhování bytu v Praze obvykle předchází balení věcí do krabic


Stěhování bytů v Praze s profesionály je služba jako každá jiná. Pro vás, jako zákazníka, to ovšem znamená hlavně nepodcenit přípravnou fázi a věnovat dostatek času i vybalování a zabydlování a pochopitelně veškeré administrativě, kterou za vás nikdo neudělá. Součástí tohoto plánu bude zřejmě i vyskládání věcí do kartonových krabic.

kartonová krabice

Jak se vám nosí krabice

Když zabalíte všechny svoje věci do krabic a pověříte stěhovací firmu, aby je odnesla do vašeho nového příbytku, budete předpokládat, že je budou brát do rukou svalnatí, urostlí chlapi, a že si s tím náležitě poradí.

Možná máte pravdu, i když někde si přivydělávají studenti, kteří nemusí být zrovna ani urostlí, ani příliš svalnatí, ovšem to neznamená, že byste k nim nemohli být ohleduplní. Konkrétně ohledně věcí v krabicích se následující drobnost může hodit i vám.

krabice na stěhování

Jakmile se přestěhujete a stěhovací firma odjede, nastane chvíle, kdy budete vybalovat věci a jednu krabici po druhé přenášet z místa na místo a vybalovat. Velmi ovšem záleží na tom, jak velké a těžké krabice to budou, a jak se budou držet v ruce. Dá se předpokládat, že většina z nich bude těžší, než deset kilo, a budou mezi nimi i větší kusy. Přenášet velké a těžké krabice je obtížné, když je musíte uchopit až za dno a zvednout do výšky, tím vydáte příliš mnoho energie. Když je ovšem uchopíte za dvě protilehlé strany až téměř nahoře, bude to mnohem snazší, efektivnější i rychlejší. A postačí k tomu docela málo – proříznout nožem obdélníkové otvory, asi 10 cm od horního víka, na protilehlých kratších stranách.

Když to provedete u všech velkých a pevných kartonových krabic, můžete je i víc zatížit, ideálně však do maxima kolem 15 – 18 kg, a také s ohledem na jejich celkovou nosnost. Stěhovací firma to jistě ocení, může to i urychlit práci a celý proces stěhování zkvalitnit.