Site Overlay

Nevýhody nakupování online

V dnešní době snad všichni lidé, kteří žijí alespoň tradičně zabezpečený život, využívají služby internetu, ať už na mobilu či klasické internetové připojení k počítači. Na internetu můžeme dělat v podstatě naprosto vše, můžeme tam cokoli najít, můžeme se dívat na filmy a můžeme přes něj také nakupovat nejrůznější věci, skoro ode všech prodejců, kteří mají zřízený tak zvaný “eshop”. Nakupování přes internet má samozřejmě také řadu nevýhod a na ty se dnes společně podíváme a rozebereme si je.  

Nakupování online 2

Nemůžeme si produkt prohlédnout/ osahat 

Jedním z hlavních problémů, který se týká nakupování přes internet, je to, že si produkt, který máme v plánu pořídit, nemůžeme například vzít do ruky a osahat si, z jakého je materiálu. Zdali nám bude příjemný k nošení, či jaká kvalita materiálu to je. Na fotkách, které prodejci na internetu vystavují, často nemusí být vidět všechny detaily, které oblečení ve výsledku skrývá a dozvíte se je, až po osobním setkání s tímto produktem. Tohle platí hlavně u oblečení, pokud bychom se bavili například o elektronice, asi bychom zrovna tyhle body nezmiňovali, v takovém případě by se mohlo jednat například o problém s funkčností, či jiné komplikace.  

Počítač a myš

Poplatek za dopravu 

Pokud si zboží objednáme pomocí internetu, máme na výběr často ze tří variant. Buď si zboží můžeme vyzvednout přímo na prodejně obchodu, z kterého zboží objednáváme. Další variantou je doručení na určené místo, kterému se říká “zásilkovna”, v takovém případě, vždy platíte nějaký poplatek, za uložení k této službě. Poslední variantou je asi nejtypičtější varianta, a tou je, klasické doručení dopravní službou až k vašim dveřím. Nevýhoda je samozřejmě ta, že ta tuto službu musíte často platit docela velkou sumu, ovšem na druhou stranu, je to mnohem pohodlnější a nemusíte se s balíkem tahat například v autobuse plném lidí.