Site Overlay

Psí jídelníček by neměl obsahovat lidskou stravu

V kuchyni tráví majitelé psů hodně času. Ať už kvůli přípravě lidského jídla, tak třeba i právě kvůli vydatné porci kvalitní stravy pro svého psa. Nejvíce času v kuchyni ale trávíme o Vánocích, kdy se vše připravuje na slavnostní večeři s bohatou tabulí plnou dobrot. Jak by tomu psi mohli odolat, když si na takových pochoutkách lahodí i jejich páníčci? Jistě, při vaření nám možná nějaký ten kousek masa možná upadne na zem, o tom by takové zlo nebylo, ale co když pes slupne tabulku čokolády najednou? Jsou určité potraviny, které bychom svým čtyřnohým kamarádům dávat přece jenom neměli.
misky pro zvířata
Čokoláda a kofein
Ačkoliv je dobrá na nervy, pro psa může být bohužel toxická natolik, že mu ve větším množství dokonce přivodit smrt. Kofein a vysoký obsah tuku totiž psovi přivodí šok a srdeční příhodu. Stejně tak i ostatní potraviny a nápoje s obsahem kofeinu, mohou zapříčinit zvracení a neklid. Starosti a péče o psa jsou tak o mnoho větší.
Cibule a hroznové víno
Cibule nadýmá nejenom lidi, ale také psy. Lidskému tělu je prospěšná a dodá mu mnoho vitamínů, avšak pro psa to znamená až příliš velké nadýmání a boj o červené krvinky, protože cibule mu dokáže vyvolat i anémii. Vhodná není ani jiná zelenina, například jako šnytlík, a to syrová ani vařená. Stejně tak ovoce, třeba hroznové víno, může vyvolat u psů alergickou reakci a zažívací potíže, přičemž to pak všechno končí s vážnou nemocí ledvin. Sezónní třešně a meruňky psovi akorát zadělají na pořádný průjem a dehydrataci.
Kvalitní strava pro našeho čtyřnohého přítele se dá dnes sehnat v každém dobrém obchodě, který se specializuje na chovatelství, ale také můžeme vařit stravu domácí. Jenže ta bohužel kvůli vaření postrádá důležité vitamíny, které pes potřebuje.
pes boxer
Jak radí odborníci, slaná jídla jsou hrozbou pro člověka, natož co potom pro psa. Je známo, že sůl zatěžuje hlavně ledviny, ale také se jeví jako nejčastější alergen. Proto bychom ji měli omezit my, lidé, v konzumaci, a hlavně ji nedávat svým psům. Další nevhodnou volbou psí stravy je plný talíř kořeněného masa nebo jiného jídla. Ani smažená jídla nejsou tím správným směrem k dobrému krmivu. Vyhnout se také musíme ořechům, ty způsobují psům třesavku a špatnou koordinaci, takže vánoční cukroví s vlašskými ořechy pro naše psy nebude to pravé ořechové