Site Overlay

Přírodní spreje a kapky do nosu

Od přírodních sprejů do nosu nemůžete očekávat, že vám poskytnou tak rychlou a silnou úlevu, jako klasické spreje do nosu typu Olynth, Nasivin a podobně, ale alespoň částečně by vám ulevit měly. Na rozdíl od těchto přípravků jsou přírodní spreje nenávykové a můžete je používat neomezeně dlouhou dobu.
kapesníky v boxu
SinuNeo Spray
Používá se k prevenci rýmy při infekci horních cest dýchacích a při potížích s dýcháním nosem. Aplikují se 1-2 vstřiky do každé nosní dírky maximálně jednou za hodinu. Děti od tří let mohou jeden vstřik do každé dírky maximálně třikrát za hodinu.
Bylinky, které se v přípravku vyskytují: rakytník, měsíček, echinacey, eukalyptový olej, jedlový olej a olej z máty peprné.
RymaSTOP
Tento přípravek slibuje okamžitou úlevu od ucpaného nosu. Obsahuje složení 10 bylinných extraktů, které mají svíravý účinek na sliznice, tudíž po aplikaci by měl nos povolit. Navíc šetrně čistí a zvlhčuje nosní sliznici.
Obsahuje:světlík lékařský, violku vonnou, sléz maurský, přesličku rolní, lípu srdčitou, měsíček lékařský, bez černý, řebříček obecný, jitrocel kopinatý a eukalyptus. Extrakty z bylinek ve spolupráci s kyselinou hyaluronovou a extraktem z kadidlovníku pilovitého uvolňují ucpaný nos a napomáhají k navrácení jeho průchodnosti.
Sinulan Forte express
Deklaruje uvolnění nosu již za 15 minut. Používá se při infekci horních cest dýchacích, zánětech dutin a nosní neprůchodnosti. Napomáhá odplavené virů a bakterií z nosní sliznice. Přípravek vytvoří na sliznici ochranný film, který brání jejímu vysychání. Odstraňuje biofilm, který brání otevření dutin. Po aplikaci spreje se tedy dutiny otevřou, zmírní se otok a vám se bude lépe dýchat. Aplikují se 2-3 vstřiky do každé nosní dírky podle potřeby až do vymizení potíží.
sprej do nosu
Obsahuje tyto bylinky:eukalyptus, mátu peprnou, tymián a rozmarýn.
Pinio nasal
Jedná se o olejové kapky, které vám protáhnou nos. Jsou vhodné i do inhalačních přístrojů nebo do aromalamp. Obsahují  eukalyptus, tymián, rozmarýn, mátu, mandlový olej a silice z čerstvého jehličí. Přípravek mohou používat i děti do jednoho roku, ale je třeba šetrná aplikace, ideálně na vatové tyčince.
Hypertonické roztoky mořské vody
Roztoky s vyšší koncentrací soli způsobují oplasknutí sliznice tím, že vytáhnou z otoku přebytečnou vodu a sliznice tak oplaskne. Používají se jako podpůrná léčba při rýmě. Zároveň nos čistí a pomáhají odplavovat hleny a nečistoty z dýchacích cest. Údajně mají zvyšovat účinnost klasických chemických přípravků do nosu. Na trhu jich je na výběr opravdu veliké množství, takže si každý může vybrat, který produkt mu nejlépe vyhovuje.
Výborně se osvědčují i výplachy nosu mořskou vodou za pomocí konvičky, která je dnes také běžně k sehnání.