Site Overlay

Nová civilizační nemoc? Nebo jen stávkující spermie?

V dnešní době je naprosto běžné, že páry odkládají početí dítěte. Jenže s vyšším věkem přichází problémy s plodností. Doktoři a vědci nám předkládají ideální věk pro mateřství, ale ve většině případů se zaměřují pouze na ženy. Ale jak je to vlastně s muži?
zoufalý chlap
Velmi vyspělá, moderní doba, která je skvělá, ale stresující zároveň, nás donutila odkládat rozrůstání rodiny, protože máme hypotéky, půjčky, leasingy a chceme našeho potomka přeci dobře zajistit. Máme široké možnosti i kariérního růstu, tak proč pospíchat s dítětem?
Pracujeme, honíme se, stresujeme se a roky plynou. A když už podle nás přijde správný čas na potomka, tak to najednou nejde. Jak je to možné?
Hlavnězato může psychické rozpoložení, moc se soustředíme a chceme to. Poté zkoušíme různé metody, babské rady a v poslední řadě se odevzdáme profesionálům. Velké zklamání přijde, když zjistíme, že jeden z partnerů má problém. U žen se problém ve většině případů rozpozná dříve než u mužů, protože ženy chodí na pravidelné prohlídky ke gynekologovi. Muži chodí až když nastane nějaký problém.
uražená partnerka
„Muži to mají snadné, můžou kdykoliv, klidně i v padesáti“
Každý z nás už někdy slyšel tuto frázi, ale bohužel není pravdivá. Stejně jako u žen, s vyšším věkem klesá plodnost, kvalita spermií se snižuje. Za posledních několik desítek let se mužská neplodnost zvýšila. Čím to je?
V zásadě je důležitý životní styl. Vliv na plodnost má strava, kouření, vysoká teplota (přehřívání organismu, časté návštěvy sauny), konzumace alkoholu, drog, věk, užívání léků a hlavně STRES.
Pokud se snažíte s partnerkou počít a nedaří se vám? Nebojte se svěřit do rukou odborníků. V každém větším městě najdeme různá zařízení, které vám pomohou. Jako první se zamyslete nad svým životním stylem a zkuste jej změnit. Kontrolujte si pečlivě, co jíte, pijete, a hlavně se snažte, co nejméně se stresovat. Podle některých odborníků za několik let, lze považovat mužskou neplodnost za civilizační chorobu a shodují se, že zato může zejména strava.