Site Overlay

Kam se hodí retro noční stolek

Stejně jako vše ostatní, i vybavení domácnosti podléhá módním trendům. Samozřejmě, každý z nás má poněkud jiný vkus, avšak většinou následujeme určitý směr. A jedním z nich je v dnešní době takzvaný retro styl.

V podstatě se jedná o napodobení stylu, který zde již byl v minulosti, i když mnohdy s dotekem moderna. Cení se autentické staré kusy nábytku, i když většina lidí kupuje pouze jejich moderní napodobeniny, především kvůli jejich výrazně nižší ceně.

Ovšem to neznamená, že by tento styl byl vhodný pro každého. Příkladem může být retro noční stolek. Ten se většinou snaží emulovat typy stolků, které byly k dostání před sto a více lety. Jak již bylo řečeno, autentické kousky se samozřejmě cení více, avšak moderní napodobeninu si může dovolit prakticky každý z nás.

moderní ložnice

Otázkou však je, zda je zrovna do naší domácnosti vhodný. Můžeme totiž sice získat skutečně pěkný historický kousek, avšak i ten může v naší ložnici působit doslova jako pěst na oko. Záleží totiž hodně na tom, jak máme vybavený zbytek ložnice.

To se týká především celkového stylu – pokud máme moderní typ nábytku, ať už postele či skříní, rozhodně tam nebude noční stolek ve starém stylu působit dobře. Ano, může být skutečně cenný, avšak to neznamená, že bude vždy také působivým doplňkem.

ložnice ve starém stylu

Samozřejmě nejde zde jen o styl. Důležitá je také barva. Tyto typy nočních stolků jsou totiž často provedeny v tmavohnědé až černé barvě. Pokud je však zbytek místnosti bílý či ve světlých nebo dokonce pastelových barvách, nebude rozhodně působit dobře. Jistě, možností je, že stolek přetřeme tak, aby se zbytkem ložnice ladil. Tím však značně snížíme jeho hodnotu.

Pokud navíc máme skutečně starý kousek, všimneme si, že rozhodně není nejlehčí. Manipulace s ním tak může být poněkud obtížná. To také může být faktor, který bude rozhodovat při jeho pořízení.

V každém případě se jedná o investici, jejíž nákup je potřeba řádně promyslet. Jen tak budeme nakonec spokojeni.