Site Overlay

Móda v posledních letech.

Móda je aktuální trend oblečení a doplňků, který koluje po světě. Móda už je s námi od raného věku, někdo ji řeší více, někdo zase méně. Móda se ale může lišit a to podle národu, kultur, věkové kategorii a našli by jsme ještě mnoho důvodů. Móda se liší také každým rokem či lidmi, které mají velký vliv na velkou skupinu lidí.

Modelka, která představuje módní trend

Trendy v minulém roce

-kalhoty či firle, které měli rozšíření na konci nohavic (nazývají se běžně zvonáče)

-kožené věci, např. lehké bundičky, kalhoty, legíny)

-oversize věci (mikiny, trička, tepláky…)

-cargo kalhoty

-nude barvy na oblečení, (světle hnědá, béžová, hnědá) 

-dalším velkým trendem byly tepláková soupravy

Móda má mnoho podob, ale v posledních letech lidé rádi kombinují ležérní styl se sportovním stylem atd. 

U doplňků toho zase tak moc není, ale posledním velkým trendem byly podle mě prstýnky, kterých muselo být na ruce více a potom masivnější náramky a řetízky, které se nosili i na kalhotách, tento trend koluje, ale spíše u mladých či puberťáků

Spousta lidi se módě věnuje a mohli jste je slyšet říkat slovo módní policie-to znamená, že rozebírají Váš outfit (=to co máte zrovna na sobě), jako celek, rozebírají jednotlivé kousky, jestli se k sobě hodí, řeknou Vám co rozhodně není podle nich hezké a co by jste si příště dát měli či neměi.

Móda u slečen

Když zavzpomínáte, nebo se podíváte na fotky, určitě si mnoho z vás řekne „Co jsem to měl na sobě“, „Tohle jsem opravdu nosil/a běžně? „, „Proč mi to někdo nezakázal nosit?“ jenomže prostě v té době to bylo trendy, lidé to kupovali, Váš oblíbený zpěvák či herečka to nosila, tak vy jste museli také.

Móda se řeší z důvodu toho, že lidem záleží na jejich vzhledu. A přeci oblečení, které nosíte dělá ten koncový dojem. Hodně lidí si vybírá svého partnera i podle jeho šatníku a vkusu. Hold každý to máme jinak nastavené, proto by jsme, ale neměli soudit druhého podle toho co má na sobě.