Site Overlay

Do Norska za zábavou

Norsko je jedna z nejkrásnějších a bohužel také nejdražších zemí Evropy. Na to je velmi důležité se připravit, neboť ceny jsou zde přibližně trojnásobně vyšší než u nás v České republice. Existuje však pár věcí a bodů, na kterých se dá alespoň částečně ušetřit. Jaké to jsou? Tak třeba například:

maják v Norsku

  • Letenky. Cestovat do Osla s leteckou společností SAS či Norweigian samozřejmě můžete, ale existují i levnější varianty. Tyto společnosti ale přistávají na hlavním letišti Osla, které se nachází asi jen padesát minut od centra a je zde přistaven takzvaný rychlovlak, který vás zaveze přímo do centra velkoměsta.
  • Ubytování. I na tomto se dá opravdu velmi efektivně ušetřit. Existuje totiž plno stránek, kde můžete za vcelku nízký poplatek přenocovat u někoho v domácnosti. Kromě zajímavých zkušeností si odvezete i prima zážitek, neboť se třeba naučíte něco přímo od lidí, kteří žijí v úplně jiných podmínkách, než jsme my tady zvyklí.
  • Jídlo. Ano, je tu opravdu velmi drahé a to znamená tedy jen jedno – budete se muset umět uskromnit. Zapomeňte na to, že si zajdete s kamarády na večeři a posedíte u vína. To se tady prostě nedá finančně zvládnout. Nejlevnější variantou je norský chleba a nějaký vydatný sýr či salám. Také je velmi dobré si s sebou do kufru či krosny zabalit nějaké proteinové tyčinky a trvanlivé potraviny jako je kafe či čaj. Sáčkové polévky také nejsou zcela od cesty.

letadlo na nebi
Kromě těchto nejběžnějších bodů, kde můžete ušetřit si také prostudujte jak je to s cenami za městskou hromadnou dopravu. Vyplatí se totiž si v Norsku spíše půjčit kolo na celý den. Kromě toho, že budete na čerstvém vzduchu, tak budete i celý den aktivně sportovat a to se také velmi vyplatí, že? Hlavně si svou dovolenou užijte plnými doušky, neboť tato severská země je opravdu nádhernou lokalitou a stojí za návštěvu. Uvidíte, že se tam budete chtít ihned vrátit.