Site Overlay

5 nejhranějších online her roku 2019

1. Fortnite

Nádherně barevná a hravá 3rd person battle royale studia Epic Games, která nedávno odstartovala sezónu X. 100 hráčů na začátku kola vyskočí s prázdnýma rukama z létajícího autobusu s cílem najít na mapě, v krásně zpracovaných lokacích, co nejlepší zbraně a přežít buď ve skupině až 5. hráčů, ve dvojicích, nebo sólo. Tuto hru hraje hodně lidí na profesionální úrovní, dosáhla také velké popularity u youtuberů nebo streamerů a je celosvětově tou nejhranější online hrou.

Fortnite na PC

2. PUBG

Jako druhá se umístila další battle royale hratelná jak v první, tak ve třetí osobě. Narozdíl od vítěze tohoto seznamu je po grafické stránce mnohem reálnější a temnější. Systém vybavení je propracovanější. Ve Fortnite je jediný způsob, jak se chránit, vypít shield potion, který přidá hráči štít, fungující jako životy navíc. PUBG nabízí možnost vybrat si téměř na každou část těla zbroj, která se dělí do několika kategorií podle kvality. Zbraně ve hře jsou modifikovatelné, takže na útočnou pušku si můžete přidat např. laserový zaměřovač nebo prodloužený zásobník.

3. League of Legends

Tato MOBA hra z dílny studia Riot Games byla dlouho v žebříčcích nejhranější hrou ze všech. Hráč se ujímá kontroly nad jedním z mnoha šampionů a přidává se do týmu pěti lidí, bojujících proti stejné pětičlenné skupině hráčů, snažících se probít na základnu toho druhého a zničit jeho Nexus.

4. Counter Strike: Global Offensive

Kdo by nepamatoval klasiku CS: 1.6 a mapy jako Dust nebo Mirage? Klasické módy deathmatch a team deathmatch, kdy se hráči vyvražďují buďto navzájem anebo v týmech. To vše obsahuje v mnohem modernější podobě CS:GO.

Zbraní i skinů na ně je spousta. Nechybí ani kompetitivní mód, kde už opravdu o něco jde a výsledky ovlivňují postup v žebříčku. Dříve se hra dala pořídit na steamu za pár euro, nedávno ale hra přešla na model free to play a pravděpodobně díky tomu si zaslouží místo v tomto žebříčku.

Herní sluchátka Razer

5. Hearthstone

Free to play karetní hra od Blizzardu z Warcraft vesmíru. Základem je vybrat si třídu a jejího představitele, např. Thrala, zastupujícího Shamany a s pomocí balíčku třiceti karet porazit soupeře. Ty se dělí na několik skupin podle kvality, zakoupit se dají v obchodě za goldy nebo vyrobit pomocí Arcane dustu. Kromě klasického módu je k dispozici také aréna, což je jeho kompetitivní verze a několik singleplayer kampaní, které někdy zajímavě mění hratelnost a přináší možnost získat nějaké karty do svého balíčku.