Site Overlay

Proteinová dieta

Proteinová dieta se v praxi nazývá také například bílkovinová, cyklická, ketogenní, ketonová nebo ketodieta. Se všemi těmito pojmy se můžete setkat v souvislosti s proteinovou dietou. Takže se nenechte hned v úvodu zmást.
Je to i lékařsky uznávanou metodou, která své první výsledky přináší již po několika týdnech, co s ní začnete. Přináší opravdu skvělé výsledky v hubnutí. Objevil ji harvardský profesor George L. Blackburn, který zkoumal, jak lidský organismus spaluji nashromážděné tuky v těle.

Čerstvá zelenina

V běžných dietách nebo redukčních dietách může tělo redukovat až 40% hmotnosti svalů dané osoby. Jenomže právě svaly jsou hlavními spalovači tuků, tzn. že když dietu ukončíte, tak se váš metabolismus není schopen vypořádat se stejným množstvím energie ve stravě, jako před dietou. A pak právě přichází ten okamžik, kdy nastává jo-jo efekt, což je strašák asi každého, kdo jednou s dietami začal.
Právě výše zmíněný profesor identifikoval stav, který je nazýván ketóza, tedy za jakých podmínek je možné organismus navodit. Právě z toho důvodu tato dieta nese svůj název proteinová. Největší výhodou této diety je, že redukce hmotnosti probíhá na úkor tukových zásob, zatímco svalová hmota zůstává zachována. Tím výrazně snižujeme jo-jo efekt, který může nastat.

Zdravé vaření

Během této proteinové diety www.prodietix.cz je potřeba dodržovat tři základní zásady, kterými jsou pitný režim, konzumace zeleniny a pravidelnost v jídle, bez toho se to rozhodně neobjede. Porušení těchto zásad může vést k zpomalení nebo až k ukončení stavu ketózy v organismu. Stav ketózy je velice náchylný na energetické hodnoty v potravě, kterou přijímáte. Tzn. jeden klasický rohlík nebo třeba jedno pivo, může ketózu až ukončit. Takže si předem rozmyslete, zda máte takovou vůli, že tohle všechno zvládnete. Rozhodně je vhodné v rámci diety zahrnout i nějaký pohyb, ale nemusíte se dřít z kůže.