Site Overlay

Ve vodě to jde líp

Každá pohybová aktivita, kterou provádíme, má příznivý vliv na naše zdraví, na náš kardiovaskulární systém. Být aktivní rovná se být zdravý. Pokud se dlouhodobě zanedbáváme, ať co se týká stravovacího režimu nebo sportovních aktivit, tělo nám to jednoho dne spočte. Budeme trpět nadváhou nebo opačně podvýživou, budou nás bolet klouby a často se přidají i další nemoci jako cukrovka, vysoký tlak apod. Ale nikdy není pozdě životní styl změnit.

bazén

Že trpíte nadváhou a žádný sport provozovat nemůžete, protože by tím nadměrně trpěly vaše klouby? To není až tak úplně pravda. Lékař vám jistě nebude doporučovat běh, ale může vám doporučit rychlou chůzi, pravděpodobně s hůlkami. A co vám stoprocentně doporučí je plavání. Pro lidi s nadváhou je plavání, ale nejen plavání, i samotný pobyt ve vodě velice uvolňující. Voda nadnáší a tím ulehčuje nadměrně zatěžovaným kloubům od velké váhy, kterou musí nosit.

Máte vlastní zahradu a nadváhu? To byste měli okamžitě zainvestovat do svého zdraví a pořídit si bazén. Nemusí to být velký bazén na plavání, ale klidně menší samonosný zapuštěný bazén, ve kterém nebudete odpočívat, ale ve kterém budete pilně cvičit a snažit se nějaké to kilo shodit.

bazén

Když se jedná o zdraví, neměli byste se na nic vymlouvat a měli byste začít konat. Nadváha a s ní spojené další civilizační choroby jako cukrovka nebo vysoký tlak, je jednou z nejrozšířenějších nemocí a jen málokdo s nadváhou to pojmenovává jako nemoc. Ale ona to skutečně je nemoc a pokud před tím budete zavírat oči, jen si přitěžujete. Takže hurá do plavek a zapsat se na kurzy cvičení v bazénu, abyste za čas mohli začít i s tím běháním a dalším pohybem, kterým dosáhnete zhubnutí. Každé kilo dolů se počítá, i když to bude stát kopu dřiny a potu.

Nehledejte výmluvy a dodržujte zdravý životní styl, delší život vám za to bude zaslouženou odměnou.