Site Overlay

Součástí stěhování bývá i nábytek

Kdo se stěhuje vlastními silami a prostředky, a jde pouze o předměty zabalené v krabicích, obvykle nepotřebuje výpomoc v podobě stěhovacích firem. Jednoduše vše zabalí a postupně přemístí do nákladového prostoru osobního auta, anebo si vypomůže přívěsným vozíkem za tažné zařízení. Když je však ve hře i nábytek, nastávají mnohdy obtížné situace.

nábytek v bytě

S nábytkem je někdy potíž

Starožitnosti – kdo má doma starožitný nábytek, musí počítat s tím, že nebude snadné s ním manipulovat. Už jen pouhé přenesení masivního psacího stolu vyžaduje přítomnost dvou, nebo až čtyř osob, a náročný proces průchodu dveřmi či po schodech. Stěhování starožitností by neměli provádět amatéři, protože jej také mohou nevratně poškodit a snížit tím jeho historickou i finanční hodnotu.

interiér domu

Sektorový nábytek – v některých domácnostech se vyskytuje tzv. sektorový nábytek. Jde například o nábytkovou stěnu v obývacím pokoji, která je poskládána z několika základních segmentů, poskládaných ve formě stavebnice. Výhodou tohoto řešení je možnost vytvořit více variant úložného prostoru, ovšem nevýhoda je zde poměrně zřejmá na první pohled – každý „sektor“ je poměrně velký a těžký. Potřebujete-li přestěhovat celou stěnu z obýváku, bude to vyžadovat fyzickou zdatnost a také dostatek prostoru ve stěhovacím voze, a to bývá častokrát důvodem k oslovení stěhovací firmy.

Moderní nábytkové sestavy – v současné době se většina moderního nábytku vyrábí tak, aby zabrala co nejméně prostoru ve výrobních a prodejních skladech. Nábytek je rozložen na jednotlivé desky a poskládán do kartonových krabic. Každý, kdo si jej zakoupí, je pak nucen jej doma smontovat dle přiloženého návodu, a při každém stěhování levně v Praze se doporučuje jej opět rozebrat a na novém místě znovu složit. Každý to ale nezvládne, a proto přichází stěhovací firmy s nabídkou demontáže a montáže nábytku. Na tuto práci se rovněž vztahuje pojištění, které mívají stěhovací firmy standardně zajištěné.