Site Overlay

Řidič z povolání? Žádný med!


Být řidičem kamiónu je snem mnoha kluků v dětském věku, ale jen málo z nich se jím skutečně stane. Není to totiž jen tak jednoduché, jak to může vypadat, řídit takový kolos. Už získání řidičského oprávnění je složitější proces než je získání řidičského oprávnění na osobní automobil. A rozhodně to chce spoust hodin za volantem než se naučíte bravurně projíždět ostrými zatáčkami nebo bezchybně zacouvat do vrat. A co teprve když se začneme bavit o pracovní době a dálkových jízdách, kdy řidič tráví i týdny na cestách po celé Evropě, ale rozhodně to nejsou poznávací výlety. Řidič zná jen šedý asfalt na silnicích a sklady, kde nabírá nebo vykládá zboží.

kamion

A v noci? Z úsporných důvodů většina řidičů kamiónů přespává v kabině svého auta na odpočívadlech. Ale nemějme představu, že by seděli na sedadle pro řidiče a spali. Nebo že by se natáhli přes sedadlo pro spolujezdce . Nad kabinou kamiónu je prostor, kde si řidič může pohodlně lehnout a kde může nabrat spánkem nové síly. a po pravdě, řídit kamión celý den, to chce i pořádný odpočinek. A víte jak udělat kamióňákovi radost? Co třeba dárkem z truck shop scania https://www.convoytruck.cz/? Může to být nějaká drobnost, která mu zvýší komfort právě k onomu přespávání v kabině nebo něco, co mu usnadní řízení, třeba v noci přídavná světla.

kamion

Mnohý řidič kamiónu je se svým kamiónem srostlý. Má své auto rád jako člena rodiny a kdo by se divil, když spolu tráví mnohem více času než se svou skutečnou rodinou. A protože v kamiónu tráví tolik času, je potřeba si kabinu kamiónu co nejvíce vybavit pohodlnými prvky. I potah na sedadle může mít vliv na pohodlí a co teprve bezpečnostní prvky vně kamiónu. Ale třeba i prostředky na snazší mytí karosérie nebo na kosmetické přípravky na čištění vnitřku kabiny.

Jste řidičem kamiónu a byl to váš sen už od mládí? Tak přejeme vždy šťastný návrat domů.