Site Overlay

Prožijte zimu v teple – jak vybírat funkční oblečení?

Zvláště v zimě je nejlepší vzít si na sebe kvalitní a teplé oblečení, které nejen zahřeje ale zajistí i komfort. Funkční oblečení se stane vaším parťákem.

Prožijte zimu v teple – jak vybírat funkční oblečení?

Nejen, když jedeme na hory nebo se vydáváme na delší procházku zimní krajinou, i když jdeme do práce nebo nakupovat, chceme, aby nám bylo teplo. Zima letos udeřila v pravé síle, a proto je čas sáhnout po kvalitním teplém zimním oblečení. Nejen na zimu se však hodí vybírat kvalitní funkční oblečení a prádlo. Jak jej vybrat, abyste byli opravdu maximálně spokojení?

pexels-photo-839462

Na ročním období nezáleží

Funkční oblečení se vyrábí ze speciálního materiálu, který dokáže odvádět od těla vlhkost a tím nás zajistí dokonalý komfort v jakémkoliv ročním období. Pokud si budete funkční oblečení vybírat, vezměte určitě v potaz, do kterého ročního období si oblečení vybíráte. Rozhoduje totiž tloušťka materiálu, funkční oblečení vhodné na letní měsíce, je odlehčené a za úkol má především odvádět od těla pot, tak aby nám bylo dobře, i když si jdeme zaběhat nebo se vydáváme na túru do hor nebo do lesa. Naopak zimní varianta tohoto oblečení má kromě toho za úkol nás také dokonale zahřát, ať už je venku zima jakákoliv.

pexels-photo-3540840

Kromě toho záleží i na tom, kolik vrstev oblečení na sobě máme. Aby byl efekt skutečně stoprocentní, je nutné obléknout si všechny vrstvy funkčního oblečení, protože jejich funkce na sobě závisí. To platí především v zimě. Zatímco spodní vrstva oblečení, tedy spodní prádlo, podvlíkačky nebo tílka mají za úkol tělo udržet v suchu i přitom, co se potíme, vrchní vrstvy oblečení mají za úkol dostat k nám teplo a udržet nás v optimální teplotě. Bunda craft, kalhoty, mikiny či vesty se právě starají o to, aby nám i v zimě bylo co nejpříjemněji. Ať už děláme cokoliv nebo se nacházíme kdekoliv.

Do deště i nepohody

Vrchní vrstva funkčního oblečení by měla být také voděodolná a větru vzdorná, takže i když nás venku zastihne z ničeho nic přeháňka nebo začne sněžit, nemusíme se obávat, že promokneme a následně nastydneme. Taková bunda jistě poslouží každému z nás i při cestě do práce.

Oblečte se chytře a ani špatné počasí vám nezkazí náladu.