Site Overlay

Jak může být závěsná houpačka do bytu nebezpečná

Který rodič by nechtěl, aby jeho dítě mělo radost. Není však pochyb, že malé děti baví především nejrůznější aktivity. A jednou z nich je i houpání na visací houpačce. A není divu, neboť je to nejblíže, jak se kdy dostanou k létání vlastními silami.

Avšak je také fakt, že tento typ atrakcí z našich hřišť postupně mizí. Je pravdou, že většina těchto konstrukcí již byla stará a hrozilo jí poškození, což znamenalo i zvýšené riziko poranění dítěte, což žádný správce hřiště rozhodně nechce.

zhoupacka1

Přesto je faktem, že tento způsob houpání děti baví. I proto ti, kteří mají rodinný domek, kupují podobnou houpačku na zahradu. Tak se může jejich dítě houpat, kdykoliv se mu zachce. Navíc je prakticky vždy pod dohledem rodičů.

Ovšem zdaleka ne všichni mají rodinný dům s dostatečně velkou zahradou, či chatu nebo chalup a pozemek, kam ji mohou umístit. Jsou i lidé, kteří bydlí v bytě, a zkrátka nemají kam odejít. Znamená to, že se jejich děti musí těchto radovánek vzdát, pokud tedy nenajdeme tento druh houpačky na nejbližším hřišti?

zhoupacka2

Ne nezbytně? Dříve tomu tak skutečně bylo, avšak i u nás se již objevila závěsná houpačka do bytu. Tu lze koupit v mnoha obchodech, a to jak kamenných, tak internetových. V podstatě vypadá jako klasická, jen místo kovové konstrukce jsou zde úchyty, které je možno upevnit do dřevního rámu.

Je jasné, že i zde jsou určitá rizika. Především je to fakt, že zde je více překážek. Musíme tedy dát pozor, aby v dané vzdálenosti, dané vystrčenýma nohama dítěte při zhoupnutí, nestálo nic v cestě.

To však není jediné nebezpečí. Je nutné vyřešit vše tak, aby se člověk, který chce danými dveřmi projít, nestal obětí úrazu, ať už proto, že do houpačky jednoduše narazil, či proto, že vstoupil do dráhy houpajícího se dítěte.

Když však tyto problémy vyřešíte, zjistíte, že se jedná o skvělou věc, která poskytne vašemu dítěti hodiny a hodiny zábavy.