Site Overlay

Móda 21. století

Co je to vlastně móda? Je to určitý trend, jak se lidé oblékají, jaké mají účesy, líčení a další. Velmi rychle se střídá, co bylo moderní loni, nemusí být nyní. Avšak mnoho oděvních kousků s let minulých se postupem času opět vrací. Lze vůbec nějak poznat, jestli to, co si oblékáme je moderní? Nutno říci, že tento trend určují především módní řetězce, které prodávají oblečení sezónně. Každým rokem dochází k obměňování kolekce. Někteří lidé se oblékají, jen podle toho, co vidí na ostatních, nemají žádný názor, zda se jim to líbí nebo ne. Jen to vidí jako reklamu na novou kolekci, a proto ji musí také mít, neboť je přece nová, moderní pro nadcházející období. V dnešní době se nerozlišují až takové rozdíly mezi dámským a pánským oblečením.
módní přehlídka
Je přirozené vidět ženu v saku s kalhotami, přizpůsobené její postavě. V minulých letech by bylo něco takového považováno za vulgární. I muži nosí, pro dnešní dobu normální, například velmi upnuté džíny, někdy legíny. Je zde velký prostor pro fantazii. Nebere se ohled na to, aby oblečení k sobě ladilo. Je úplně normální mít kraťasy s vytahaným tričkem a téměř nikomu to nepřijde nevkusné. Samozřejmě se takto oblékáme spíše ve volném čase. Pokud se jedná o oblečení do práce, stále platí určitý dresscode, především pro práci v kanceláři, nebo při jednání s lidmi, například na úřadech. Oblečení je důležité pro působení člověka na veřejnosti. Dalším trendem posledních let je neustálé zkracování veškerého oblečení. Nosí se velmi krátká trička nebo saka. Kraťasy, které už ani nevypadají jako kraťasy, ale spíše jako kus špatně ustřižené látky na těle. Především taková móda je oblíbená mezi mladými lidmi.
dámská a pánská móda

Pro mnoho lidí ve společnosti móda představuje pouze slovo, nic jim neříká a mají svůj vlastní styl. Což je v dnešní době velmi cenné, při takové nabídce veškerého zboží, které se neustále obměňuje a jde s dobou.