Site Overlay

Mobil neboli nepostradatelná součást člověka v dnešní době

Ještě před 50 lety, což není tak dávno, to bylo něco naprosto nového. Mobil vlastnilo pouze pár procent populace, a to byly ty první modely, které sloužily maximálně k telefonování nebo psaní SMS zpráv.mobilní telefon

U mobilů můžeme vidět, jak rychle se doba vyvíjí. V dnešní době má mobil skoro každý, a to i malé děti. My jsme si na prvním stupni hráli tak, že jsme běhali po venku, nebo trávili čas s kamarády, ale dnešní děti spíš sedí doma a koukají do svých telefonů. Anebo i venku sedí s telefony v ruce a skoro se spolu nebaví.

Je pravda ale, že dnes už toho ty mobily umí daleko víc než dřív a pořád se vyrábějí nové a nové typy a značky se jen přebíhají, která bude lepší.
Já osobně používám mobil v první řadě jako budík, takže po něm sahám hned po ránu. Taky ho používám místo foťáku, když chci něco vyfotit. Nebo nejčastěji ho používám místo rádia či MP3 přehrávače a poslouchám přes něj hudbu. Ale samozřejmě ho používám i k volání a psaní SMSek, k čemu by měl primárně sloužit. Častěji ovšem, než SMSky si s přáteli píšu přes internet. Nejběžnější aplikace pro psaní a volání jsou v dnešní době Messenger, WhatsApp nebo Skype. E-maily taky můžu v pár minutách poslat přes mobil a v dnešní době, pokud máte na svém chytrém telefonu neboli Smartphonu funkci NFC, můžete pomocí něj dokonce i platit.
Opravdu mi kolikrát slouží jako taková třetí ruka, nebo druhý mozek. Skoro kdekoliv už se můžu připojit na internet a vyhledat si zde cokoliv mě napadne, nebo můžu používat známé aplikace jako Facebook, Instagram či Twitter a dozvídat se každou chvilku nějaké novinky ať už o mých přátelích, známých osobnostech, nebo celkově o světě. Stačí se pouze přihlásit k síti WiFi, které už jsou skoro ve všech kavárnách a restauracích, nebo teď už třeba i v MHD. Pokud ale nikde poblíž není žádná WiFi síť a chytá váš mobil signál, můžete si zaplatit mobilní data a dále v klidu surfovat po internetu.telefon mobilní

Za mě je mobil opravdu skvělá vymoženost, bez které už si život nedokážu představit.