Site Overlay

Konec hádek dětí o věci

V domácnostech často vzniká problém s tím, že se děti hádají o to, co čí je. Ať už jde o nádobí, hračky nebo třeba ručníky. Čím jsou starší, tím je tenhle problém menší a menší. Dokud jsou ale malé nebo v pubertě, jsou hádky na denním pořádku. Někdy z toho jde už hlava kolem a rodiče pak na děti zbytečně křičí. Má to ale velmi jednoduché řešení. Prostě jim jejich věci podepište.

děti

Stejně jako se dají pořídit hrnečky se jménem nebo osušky s potiskem, můžete si nechat udělat štítky s jejich jmény a polepit jím zbytek věcí, o které se neustále přou. Budou tak mít pocit, že je něco opravdu jejich. A kromě toho, že všichni budou spokojení, naučí se pěkně starat o své věci a dávat si na ně pozor. Pokud ještě neumí číst, postačí nějaký obrázek nebo značka. Například zvířátko, ovoce nebo zelenina. Často mají děti už ve školce nějakou značku, podle které si poznají svoji skříňku, takže můžete klidně použít tenhle obrázek. Hrneček s beruškou nebo osuška s beruškou bude patřit vaší dcerce a syn se je jí nejspíš vyhne, protože beruška je pro holky. A naopak je to třeba se značkou auta nebo traktoru. A pokud nemůžete sehnat nic, co byste potřebovali, v dnešní době už se dá udělat potisk téměř na cokoliv – hrnek, osušku, mikinu, tužku nebo třeba batůžek.

ručníky

Rozdělení věcí navíc naučí děti půjčovat si hračky navzájem, což jim dá dobrou průpravu do života, protože nebudou lakomí. Navíc si spolu budou pěkně hrát a nebudou se o hračky už přetahovat. Každý z nich se bude těšit na svůj hrníček a vás přestane bolet hlava z ranních hádek a rozsuzování toho, jaká věc je čí. Takže pokud jste ještě tenhle systém doma nezavedli, je nejvyšší čas. Navíc si svoji oblíbenou věc můžou brát na výlety, prázdniny nebo tábory a budete mít jistotu, že ji neztratí, protože si ji vždy podle své značky nebo jména poznají.