Site Overlay

5 tipů na podzimní aktivity s dětmi

1. Barvení listí

Zaručená klasika. Vyjděte s dětmi na výlet a po cestě nasbírejte pár spadlých listů. Doma si připravte tempery, štětce a vodu a hurá do barvení! Listy obarvenou stranou obtiskávejte na čtvrtku papíru a nechte fantazii uzdu povolenou. Uvidíte, co za obrazce pod Vašimi rukami mohou vzniknout.
oranžové dýně
2. Kaštanová zvířátka

S kaštany může být spoustu zábavy. Stačí si jich pár nasbírat do tašky a můžete začít. Pomocí párátek spojujte kaštany do různých tvarů, například zvířátek. Děti si určitě moc rády vytvoří třeba svou vlastní kaštanovou zoo, s kterou si můžou hrát!

3. Sbírání listí do „herbáře“

Určitě se Vám někdy na podzim přišlo vaše dítko pochlubit, jak krásně barevný list zrovna venku našlo. Co kdybyste si na takové listí udělali speciální „herbář“? Stačí obyčejný šanon, nebo sešit, kam budete listy vkládat či lepit, můžete ho společně pomalovat a navíc své děti zábavnou cestou naučíte či připomenete jaké stromy mají jaké listy!

4. Dýně

Dýně jsou v posledních letech velkým hitem. Lze je totiž využít opravdu na mnoho způsobů. Celá rodina ocení vynikající dýňovou polévku nebo dort, ale děti bude určitě nejvíce bavit vydlabávání dýní. Stačí když jim vyříznete vršek a mohou se do toho pustit. Po vydlabání si na dýni nakreslí obličej, nebo třeba netopýra, čarodějnici a podobně a vy jim to pomůžete vyříznout. No potom už stačí jen vložit a zapálit svíčku a rozmístit dýně před domem, po zahradě, na balkoně, kde se Vám to jen bude hodit. Neexistuje typičtější podzimní výzdoba.
holčička v listí
5. Podzimní věnec

Spousta dětí miluje procházky na podzim. Kopat do listí je přeci taková zábava! Spojte takovou procházku s užitečným a nasbírejte spadlé větvičky jehličnanů, chrastí a na ozdobu třeba listy, kaštany nebo větvičky šípku. Ozdoby pak přidělejte na věnec tavicí pistolí. Děti ho můžou dozdobit různými podzimními obrázky, které vystříhají z papíru, a věnec na dveře je hotový.