Site Overlay

3 tipy na rychlé a zdravé snídaně

Spousta z nás teď ještě stále tráví většinu svého času v domácnosti. A pokud už se váš život vrací zpět do starých kolejí, jsme si jistí, že mnoho zvyků a návyků, které si nesete z uplynulého zvláštního domácího období, je ještě stále na programu. Jedním z nich bude dozajista příprava pokrmů. Přestože už opět přestává být problémem konzumace jídla v restauracích a bistrech, mnoho z nás ještě nějak setrvává v modu, kdy si sami své jídlo připravujeme. Výhodou přípravy pokrmů v domácnosti je bezesporu to, že máme dokonalý přehled o všech ingrediencích – to je důležité pak zejména pro ty z nás, kteří milují zdravou a vyváženou stravu a potřebují si dělat neustále inventuru toho, které potraviny dnes snědli a které ještě potřebují doplnit.

kokosový ořech

Příprava snídaně by měla být jednou z nejhezčích momentů celého dne ve spojitosti s jídlem. Nevíme, jak vy, ale nám se na skvělou snídani sbíhají sliny ještě před tím, než ulehneme večer do postele. Snídaně je stále tím nejdůležitějším jídlem celého dne a proto bychom si s její promyšlenou přípravou měli dát opravdu záležet. Zároveň ale moc dobře víme, kolik z nás ráno tráví ve spěchu a není vždy čas na hraní si s jednotlivými surovinami. Proto vám nyní představujeme pár tipů na dokonalé snídaňové menu, které potěší a zasytí nejen vás, ale i celou vaši rodinu.

smoothie s ovocem

  • Toast s avokádem a volským okem. Pečivo, avokádo a vajíčka jsou bezvadná kombinace. Jak ji jednou vyzkoušíte, garantujeme vám, že se stanou vaší běžnou ranní rutinou. Doporučujeme pro tuto variantu zvolit zdravý celozrnný chléb, avokádo rozmačkejte vidličkou a navrch položte volské oko, které je dokonalým zdrojem bílkovin.
  • Ovesná kaše s čerstvým ovocem a oříškovým máslem. Pokud potřebujete po ránu zásobu cereálií, a ještě k tomu máte rádi sladkou chuť ovoce, zařaďte do jídelníčku ovesnou kaši, kterou můžete ozdobit dle libosti čímkoli, co bude zrovna po ruce.
  • Smoothie. Hit posledních let jsou samozřejmě smoothie. Jedná se o časově nejméně náročnou snídani, vzhledem k jednoduchému postupu, kdy pouze rozmixujete tekutinu s ovocem. Tekutinou může být obyčejná voda, ovocná šťáva nebo třeba mléko. Pokud máte chuť na trochu exotiky, přidejte do mixéru třeba mango, avokádo nebo mochyni peruánskou.